Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wybór dobrej siekiery do rąbania drewna???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    też pochwalę FISKARS'a,używam go od sekatora przez siekiery az do grabek nie jest on niezniszczalny bo moj brat zejechał trzonek,ale wymienili na nowa na gwarancji wiec spoko...

    Komentarz


    • #27
      Kup taką, żeby wyglądała jak duży klin, Fiskars są właśnie takie, aha i nie wierz w bajki, że nie trzeba ostrzyć, jeszcze takiego czegoś nie wymyślili
      bkc+dsg

      Komentarz


      • #28
        siekierezada

        Przy większych siekierach przeważnie są ostrzałki w komplecie albo w promocji.
        Zresztą kosztuje chyba ze 30 dychy.
        Mam też noże Fiskarsa i ostrze tą ostrzałką i do nich jest idealna!
        Oby nie na szlifierce!!!!!!!!
        Była O1 Laurin & Klement +
        President Johnny II ASC / Sirio Silver Mag 90
        _________________________________
        Najważniejsze to abyśmy byli zdrowi.....
        reszta to CH......

        Komentarz


        • #29
          sytuacja wygląda następująco: zakupiłem siekierę Fiskars x25, pożyczyłem koledze od razu nową, podczas rąbania ( 2 dnia użytkowania siekiery) uderzył w gwoździa, który był w drewnie. Ostrze siekiery fiskara wgniotło się do środka :shock: , myślałem, że to ostrze trochę lepszej jakości jest, jak sądzicie reklamacje uznają??? ktoś miał z Was taki przypadek??
          ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
          Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez mozgi
            uderzył w gwoździa,
            Obawiam sie ze siekiery nie sluza do rabania gwozdzi :wink: a o reklamacji mozesz zapomniec.
            OII 1.9tdi 139,5KM 313Nm
            Serwis: http://www.k-mot.pl/

            Komentarz


            • #31
              też już mam kilkadziesiąt wgniotek w ostrzu ale nie wpływa to negatywnie na eksploatacje, siekiera dalej niszczy co ma niszczyć, ewentualnie kiedyś przy ostrzeniu się wyrówna

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez mozgi
                sytuacja wygląda następująco: zakupiłem siekierę Fiskars x25, pożyczyłem koledze od razu nową, podczas rąbania ( 2 dnia użytkowania siekiery) uderzył w gwoździa, który był w drewnie. Ostrze siekiery fiskara wgniotło się do środka :shock: , myślałem, że to ostrze trochę lepszej jakości jest, jak sądzicie reklamacje uznają??? ktoś miał z Was taki przypadek??
                Gratulację dla Twojego kolegi za inwencję i używanie siekiery rozłupującej do rąbania "brudnych desek". :szeroki_usmiech
                Co do reklamacji to próbuj , mi jakiś rok temu uznali jak popsułem swoją X17 , zaznaczam że nie używałem siekiery zgodnie z instrukcją. Wycinałem w lesie powalone przez wiatr drzewa i niefortunnie sklinowałem piłę motorową na jednym odziomie, i nie w cholere nie mogłem jej wyciągnąć więc użyłem siekiery jako dźwigni do wyciągnięcia prowadnicy piły, i się popsuło.
                W sklepie powiedziałem że stało sie to podczas rąbania i wymienili na nową. Nie wiem jak zareagują na uszkodzenie ostrza , jak coś to mów że rąbałeś mocno sękate drewno.

                Komentarz


                • #33
                  Na toporzysko jest gwarancja ale na ostrze jak dobrze pamiętam to nie ma.
                  Jakies tam wyzębienia i ubytki w ostrzu to nie problem da radę dalej łupać spokojnie!
                  Ale próbować warto a nóż się uda zareklamować.
                  Była O1 Laurin & Klement +
                  President Johnny II ASC / Sirio Silver Mag 90
                  _________________________________
                  Najważniejsze to abyśmy byli zdrowi.....
                  reszta to CH......

                  Komentarz


                  • #34
                    Normalnie kocham to forum :-)
                    Jakies 2 tygodnie temu zlamal mi sie trzonek w starej, zwyklej siekierze. Od tamtej pory zbieralem sie, zeby pojsc kupic nowy. W miedzy czasie w jedym ze sklepow moja uwage przykuly pewne siekiery (jak sie okazalo po waszych postach to wlasnie Fiskars :-) ).
                    Dzisiaj poszedlem i zakupilem model X15. O 22:00 skonczylem lupac (rodzina musiala mnie sciagac do domu :-P). Uwazam, ze jest swietna. Robota idzie jak burza.
                    Teraz pytanie do bardziej obeznanych w temacie:
                    Mam ten model X15. Zamawiam kilka m3 drzewa rocznie do palenia w piecu. Pytanie, czy warto dokupic takze model X17 do kompletu? X15 jest bardziej uniwersalny i wydaje mi sie, ze jest lepszym rozwiazaniem do domu. To co mnie troche drazni, to fakt ze gdy nie udalo mi sie rozwalic grubszych klockow za jednym zamachem, ostrze sie troche wbijalo i musialem tracic sile na wyciaganie. Z tego co zrozumialem przy X17 tego zjawiska nie powinno byc, tak?
                    Zatem czy warto brac jeszcze X17?
                    Chyba kupie wiecej drewna :-P
                    Nie mam pojecia jak moglem rabac zwykla siekiera :-P
                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                    Komentarz


                    • #35
                      idas,
                      X17 ma taką sama długość i wagę jak X15 różnica jest w kształcie ostrza , X17 ma kształt klina i jest przeznaczona głównie do rozłupywania X15 jest uniwersalną siekierką, moją X17 spokojnie łupię pnie o średnicy 30 do 40 cm. A jeśli w roku kupujesz kilka kubików drewna zakładam że do średnicy ok 20-25 cm to co masz spokojnie starczy.
                      Zainwestuj w szpadel fiskarsa ze szpiczastym czubkiem , to od razu zechcesz przekopać całą ziemię wokół domu :szeroki_usmiech

                      Komentarz


                      • #36
                        Juz zdazylem kupic X17 ;-)
                        Zastanawialem sie czy nie brac x25, ale az tak duzych klockow nie lupie.
                        Siekierka daje rade. Kazdego dnia rabie drzewo. W domu sie troche dziwnie patrza :-P
                        VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                        VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                        Komentarz


                        • #37
                          Panowie od niedawna użytkuje X27 i lepszego sprzetu do rozłupywania drewna nigdy nie miałem polecam

                          Komentarz


                          • #38
                            ja kupiłem nie dawno szpadel od Fiskarsa bo akurat w starym trzonek pękł więc była okazja i również polecam siekierkę też mam w planach tę małą bo dużo nie używam przeważnie i raczej nie są to duze okazy
                            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                            Auto Detailing: Dream Car Studio
                            (znajdź również na fb)

                            Komentarz


                            • #39
                              ja kupiłem nie dawno szpadel od Fiskarsa bo akurat w starym trzonek pękł więc była okazja i również polecam siekierkę też mam w planach tę małą bo dużo nie używam przeważnie i raczej nie są to duze okazy
                              Skoro zeszliśmy na szpadle to ja również polecam szpadel Fiskarsa. Ja mam w kolorze srebrnym. Oczywiście używam również szufli i wideł ogrodniczych Fiskarsa.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #40
                                Wszyscy tak zachwycają sie tym fiskarsem
                                I słusznie, bo to dobra siekiera jest, ale nie do wszystkiego. Do rozłupywania - super. Do rąbania - słaba.
                                Niestety - w Polsce nie ma chyba w oficjalnej dystrybucji cięższych siekier (klasy X25 czy X27) do rąbania (w sensie: ścinania) a szkoda.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X